Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".




Kalendarium imprez
Wiadomości




2021-12-27 odsłon: 607        
3 sposoby na pierwsze objawy grypy i przeziębienia


Przy pierwszych objawach grypy i przeziębienia warto na początek wypróbować znane i sprawdzone domowe sposoby. Pomogą złagodzić uciążliwe symptomy oraz zaangażują nasz organizm do jeszcze skuteczniejszej walki z infekcją. Oto trzy najpopularniejsze z nich.

​Mleko z miodem



Zanim sięgniemy po leki na objawy przeziębienia i grypy warto skorzystać z miodu, który jest dostępny praktycznie w każdym domu. Produkt ten wykazuje bardzo kompleksowe działanie. Nie dość, że po krótkiej chwili łagodzi objawy to także działa długookresowo motywując nasz system odpornościowy do lepszego działania. Jego składniki działają przeciwgorączkowo, przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie.



Aby stworzyć bardzo smaczny eliksir, który wykazuje działanie przeciwbakteryjne wystarczy połączyć miód z mlekiem. Zaleca się pić go szczególnie przed snem. Skutecznie łagodzi objawy i pozwala spokojnie zasnąć. Do napoju można dodać także starty imbir, który działa rozgrzewająco. Taki zestaw zalecany jest szczególnie w przypadku kaszlu u dzieci. Działa łagodząco i ma podobne właściwości co niektóre tabletki na ból gardła.



​Inhalacje



Domowe inhalacje to bardzo skuteczny sposób, aby zwalczyć objawy kataru, który pojawia się przy pierwszych objawach grypy i przeziębienia. Do ich przygotowania potrzebne są suszone zioła, takie jak na przykład rumianek pospolity, rozmaryn lub koper włoski. Do niewielkiej miski wkładamy wybrany przez nas zestaw składników i zalewamy to gorącą, parującą wodą. Jeśli nie mamy w domu odpowiednich ziół to równie skutecznie zadziałają krople z wybranego przez nas olejku eterycznego.




Inhalacje powinny trwać do kilkunastu minut. Natomiast już po krótkiej chwili zauważymy znaczną poprawę w postaci udrożnienia nosa i rozrzedzenia znajdującej się tam wydzieliny. Inhalacje należy przeprowadzać dwa lub trzy razy dziennie przez okres około pięciu dni. Można także wspomagać się dobroczynnym działaniem składników występujących w kroplach do nosa.




​Czosnek



Czosnek uznawany jest od wieków za naturalny antybiotyk. Bardzo skutecznie zwalcza wirusy oraz bakterie, a także działa przeciwzapalnie. Wystarczy przyrządzić kilka zgniecionych ząbków czosnku w połączeniu z niewielką ilością soku z cytryny oraz przegotowanej wody, aby stworzyć bardzo efektywnie działającą miksturę. Zaleca się ją pić do trzech razy dziennie. Zapach napoju jest dość nieprzyjemny, ale jest na to dobra rada. Można dodać nieco natki pietruszki lub świeżej mięty albo spożywać z dodatkiem czerwonego wina. Najskuteczniej działającym czosnkiem jest ten, który rośnie dziko, a więc między innymi niedźwiedzi oraz syberyjski.




materiał partnera


źródło: materiał partnera







Komentarze do artykułu



Pisz jako zalogowany internauta!


 

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia