Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Najnowsze posty aktualności: Piramide szybciej zrobili ...
Kalendarium imprez
Wiadomości
2020-03-20 odsłon: 801        
Jak przygotować PIT 37
Deklaracja podatkowa PIT 37 została przeznaczona dla osób fizycznych, które uzyskują przychody opodatkowane na zasadach ogólnych przy zastosowaniu skali podatkowej, wyłącznie za pośrednictwem płatnika lub innych podmiotów obowiązanych do sporządzenia imiennej informacji o wysokości tych dochodów (przychodów). Będą to przede wszystkim osoby pracujące w ramach umów o pracę, umów zlecenia, kontraktów menadżerskich, a także emeryci, stypendyści i inni. Naturalnym jest więc, że chociaż część z tych podmiotów nie ma wiedzy ani doświadczenia w zakresie podatków i finansów. Szczególnie dla nich pomocne może być przedstawienie różnych form rozliczenia rocznego zeznania podatkowego.
pit 37

Formy rozliczenia PIT 37Obecnie obowiązują dwie podstawowe formy rozliczenia deklaracji podatkowej PIT 37: tradycyjna i elektroniczna. Bez względu na wybrany rodzaj rozliczenia - PIT 37 składa się do 30 kwietnia roku następującego po danym roku podatkowym, co oznacza, że rok podatkowy 2019 rozliczyć należy do końca kwietnia 2020 roku. Wszystkie opcje dostępne są dla podatników, którzy chcą rozliczyć się indywidualnie, ale również dla tych wykorzystujących formę rozliczenia z małżonkiem.

  • Tradycyjna forma rozliczenia rocznego jest przygotowywana papierowo, lub na komputerze, a następnie drukowana i podpisywana. Po przygotowaniu deklaracji podatkowej podatnik może złożyć swój PIT 37 osobiście w urzędzie skarbowym, lub złożyć w formie przesyłki listowej za pomocą listu poleconego operatora wyznaczonego Poczty Polskiej.
  • Elektroniczna forma rozliczenia PIT ma dwie podkategorie i trzecią je łączącą:

    • PIT online – czyli rozliczenia podatkowe przygotowywane indywidualnie w specjalnych aplikacjach do rozliczenia deklaracji podatkowych, przy pomocy których podatnik przygotowuje tak zwaną e-deklarację, a następnie przesyła ją do właściwych organów podatkowych za pomocą specjalnych bramek internetowych;
    • Twój e-PIT – to jest specjalna usługa, w której Krajowa Administracja Skarbowa przygotowuje deklarację podatkową PIT dla podatnika, który następnie może ją wykorzystać, zmienić, lub odrzucić, ma również możliwość nie podejmowania żadnych działań – w takich wypadkach Twój e-PIT może zastąpić indywidualną deklarację przygotowywaną przez podatnika;
    • Hybryda - PIT online i Twój e-PIT – możliwość przygotowania deklaracji indywidualnej, w specjalnej aplikacji do przygotowywania PIT, z wykorzystaniem Twój e-PIT na wzór wcześniej znanych wstępnie wypełnionych deklaracji podatkowych.Czym jest PIT 11 i jak go wykorzystać?Podatnicy PIT 37 jeszcze w lutym otrzymywali od swoich pracodawców, i płatników ich składek, specjalne formularze PIT 11. Mogą zastanawiać się po co jest ta deklaracja podatkowa, i czy może zastąpić ich indywidualne rozliczenie z urzędem skarbowym. W tym miejscu należy wyjaśnić, że PIT 11 jest jednym z najpopularniej wykorzystywanych dokumentów źródłowych. Czyli dokumentów, z których należy pobierać informacje, i opierać na nich swoje indywidualne rozliczenie podatkowe. To z nich podatnik dowie się, jakie dane finansowe go dotyczą, na nim oparte są również przygotowane w usłudze Twój e-PIT deklaracje przygotowane prze Krajową Administrację Skarbową.

źródło: Artykuł sponsorowanyKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
TRAMPKI SKÓRZANE młodzieżow

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia