Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".




Kalendarium imprez
Wiadomości




2020-01-27 odsłon: 534        
Jak wypowiedzieć OC po terminie?

Jesteś właścicielem samochodu, to musisz posiadać ubezpieczenie OC. Nie mniej jednak nie jest tak, że ze swoim obecnym ubezpieczycielem jesteś związana do końca życia. Co więcej możemy wypowiedzieć mu umowę nawet po terminie, trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić.

Nie jest niczym dziwnym, że możemy chcieć zmienić umowę z naszym obecnym ubezpieczycielem samochodu. Powodów może być wiele, z żadnego z nich nie musimy się nikomu tłumaczyć. Musimy jednak pamiętać o dopięciu wszystkich niezbędnych formalności, bo podpisanie nowej umowy wcale nie zrywa tej obecnej.



Jak wypowiedzieć umowę OC?



W zasadzie, są dwie możliwości z jakimi możemy się spotkać w przypadku rezygnacji z OC. Kupno samochodu z OC oraz wypowiedzenie polis całorocznej, którą sami zakupiliśmy. W pierwszym przypadku możemy z niej zrezygnować od razu, w dowolnym momencie. Możemy także ją zostawić, nie mniej jednak musimy się liczyć z tym, że ubezpieczyciel może przekalkulować i  poprosić nas o ewentualną dopłatę (jeśli np. jesteśmy młodym kierowcą lub mamy na swoim koncie jakieś kolizje czy wypadki). Co więcej w przypadku kupienia auta z OC, nie odnowi się ono po jego wygaśnięciu – warto o tym pamiętać!



W sytuacji kiedy jesteśmy zdecydowani o tym, że chcemy wypowiedzieć naszą umowę OC dobrze jest pamiętać o tym, że od kilku lat możemy to zrobić przez cały rok, ale nie później niż na jeden dzień przed jej końcem. W przeciwnym razie odnowi się ona automatycznie, a to oznacza nie mniej nie więcej, że będziemy posiadaczami dwóch polis i za tą wznowiona automatycznie będziemy musieli zapłacić (za czas jej trwania). Warto także pamiętać o tym, że zrezygnować z automatycznie przedłużonej umowy będziemy mogli w momencie pokazania nowej umowy u innego ubezpieczyciela.



Technicznie, jak to zrobić?



No dobrze, decyzja podjęta – co teraz? Możemy udać się na stronę internetową naszego (obecnego) ubezpieczyciela, tam szukamy druku, który będzie się nazywał najprawdopodobniej Wypowiedzenie umowy. Możemy również wejść na wypowiadamoc.pl i wygenerować formularz. Taki formularz wypełniamy – podajemy nasze dane osobowe, dane naszego pojazdu etc i wysyłamy na wskazany przez system adres (pocztowy lub elektroniczny). Ważne by sprawdzić czy musimy go podpisać – my jako właściciel oraz ew. inni właściciele, jeśli takowi są.



Następnie musimy dostarczyć dokument do ubezpieczyciela, możemy zrobić to na przynajmniej trzy sposoby:



1. Możemy wysłać go pocztą tradycyjną – tutaj liczy się data nadania, dlatego możemy wysłać go nawet na dzień przed końcem umowy.


2. Możemy wysłać go pocztą elektroniczną – a wypełniony dokument musimy zeskanować i dodać do wiadomości jako załącznik.


3. Możemy wypełnić formularz online – to dotyczy sytuacji, jeśli takie rozwiązanie w ogóle jest możliwe, czy taka dogodność jest dostępna w danym towarzystwie.



Artykuł sponsorowany









Komentarze do artykułu

@Michał
2020-01-28 12:45:56
Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu.
Oceń post: +0 / -1
@anonimowy
2020-02-14 22:35:45
przez telefon - aviva.
Oceń post: +2 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


 

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia