Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Najnowsze posty forum: Fantasy :) ...
Najnowsze posty aktualności: 555 ...




Kalendarium imprez
Wiadomości




2021-05-26 odsłon: 377        
Jakie są rodzaje klimatyzatorów biurowych?


Odpowiednia temperatura otoczenia jest jednym z najważniejszych elementów ergonomii. Firma, która chce zapewnić swojemu zespołowi odpowiednie warunki do pracy musi więc zainwestować w klimatyzację. Pojawia się jednak pytanie - jaki klimatyzator biurowy wybrać?

Rodzaje klimatyzatorów biurowych - jaki będzie najlepszy?



Na rynku znajdziemy wiele typów klimatyzatorów biurowych. Każdy z nich jest dostosowany do innych potrzeb i cechuje się inną specyfikacją. Do najpopularniejszych klimatyzatorów biurowych można zaliczyć:





    1. Klimatyzatory split




    2. Klimatyzatory multisplit




    3. Klimatyzatory przenośne





Chcąc podjąć najlepszy wybór, należy szczegółowo przeanalizować swoje potrzeby. Warto ustalić priorytety - czy najważniejsza jest dla nas cena, estetyka, a może funkcjonalność?



Klimatyzatory typu split - ścienne, kanałowe, kasetonowe



Klimatyzatory split są jednymi z najczęściej używanych urządzeń w przestrzeniach biurowych. Wynika to przede wszystkim z ich cichego trybu pracy, a także wysokiej skuteczności. Ostatnimi czasy również estetyka klimatyzatorów split uległa poprawie.



Klimatyzatory typu split działają dzięki zestawieniu ze sobą dwóch jednostek - wewnętrznej i zewnętrznej. System jest dyskretny i funkcjonalny. Zachęcająca jest również jego cena.



Jedynym mankamentem tego rodzaju klimatyzatorów jest to, że do każdej jednostki wewnętrznej musi być przypisana jednostka zewnętrzna. Może na tym nieco ucierpieć estetyka budynku.



Klimatyzatory multisplit - kompleksowość i wysoka estetyka



Alternatywą dla opisanych wyżej klimatyzatorów typu split, jest multisplit. Cechują go praktycznie wszystkie te same funkcjonalności - z jedną różnicą. Klimatyzator multisplit opiera się bowiem na jednej, scentralizowanej jednostce zewnętrznej, która obsługuje wszystkie jednostki wewnętrzne.



Pojedyncze urządzenie jest natomiast dużo łatwiej wkomponować w estetykę elewacji budynku. Cena klimatyzatora multisplit jest jednak nieco wyższa.



Przenośne klimatyzatory do biura - czy warto je stosować?



Klimatyzacja przenośna działa na nieco innej zasadzie niż dwa rodzaje opisane wyżej. Te nie wymagają bowiem montażu. W związku z tym znacznie maleją ich koszty. Co więcej - mobilność sprawia, że możemy przenieść urządzenie w miejsce, gdzie jest ono najbardziej potrzebne.



Klimatyzatory przenośne są jednak dość głośne i raczej nie sprawdzą się przy niewielkich metrażach. Mogą bowiem nieco ograniczyć przestrzeń, która w małej przestrzeni jest bardzo ważna.



Dlaczego warto zainwestować w klimatyzator biurowy?



Klimatyzator biurowy jest koniecznością - z wielu powodów. Najważniejsza jest ergonomia. Jeśli bowiem pracodawca nie zadba o odpowiednie warunki pracy, nie może liczyć na wydajność zespołu. Z tego powodu spada efektywność i siła przerobowa całej firmy.



Działanie klimatyzatora obejmuje także równoważenie wilgotności w pomieszczeniu. Znika więc problem uporczywej pleśni, która nie dość, że wygląda nieestetycznie, to ma destruktywny wpływ na zdrowie osób przebywających w pomieszczeniu przez długi okres czasu.




Artykuł sponsorowany.









Komentarze do artykułu



Pisz jako zalogowany internauta!


 
TRAMPKI SKÓRZANE młodzieżow

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia