Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Najnowsze posty aktualności: Piramide szybciej zrobili ...
Kalendarium imprez
Wiadomości
2021-02-17 odsłon: 58        
Wsparcie dla gastronomii
Od początku pandemii koronawirusa miasto zrealizowało wiele form pomocy dla stargardzkiego biznesu. Czas na kolejną. – Zwolnienie z opłaty za tzw. koncesję na sprzedaż alkoholu to nasz następny pomysł na wsparcie, którego chcemy udzielić lokalnym przedsiębiorcom. W czasie kiedy gastronomia oferuje tylko posiłki na wynos, wciąż nie może czerpać zysków z napojów z procentami. Podobnie jest z dyskotekami i pubami – mówi prezydent Rafał Zając.
Ostatnie miesiące to czas dynamicznego wdrażania przez miasto różnego rodzaju pomocy i poszukiwania kolejnych narzędzi wspierających przedsiębiorców. Po przekazaniu 1 000 000 zł do Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego można było uruchomić atrakcyjne, niskooprocentowane pożyczki płynnościowe, a następne 5 000 000 zł przeznaczono na pożyczki inwestycyjne.

Prezydent Rafał Zając cały czas podkreśla, że sprawne działanie miasta w niesieniu pomocy dla lokalnego biznesu jest konieczne. Jego stawką stało się utrzymanie miejsc pracy i źródeł dochodów stargardzian. – Narzędziem ku temu jest też chociażby nasza autorska platforma zakupowa www.kupujlokalnie.stargard.pl i bardzo popularny konkurs „Stargard kupuje lokalnie”. Do tej pory ponad 200 osób wspierających obroty u naszych przedsiębiorców wygrało vouchery o wartości 50 000 zł. Teraz będą one realizowane właśnie bezpośrednio w stargardzkich biznesach. Ta akcja jeszcze potrwa, więc z każdym tygodniem strumień wsparcia rośnie – ocenia prezydent Rafał Zając.

Przedsiębiorcy korzystają też z odroczenia płatności podatku od nieruchomości i ewentualnych zaległości bez ponoszenia dodatkowych kosztów, w tym odsetek i tzw. opłaty prolongacyjnej. W indywidualnych przypadkach jest też możliwość umorzenia tego podatku. – Uzupełnieniem tych wszystkich działań ma być właśnie zwolnienie z opłaty za koncesję na alkohol. Mam nadzieję, że spowoduje to, że gastronomicy i właściciele zamkniętych lokali rozrywkowych oraz pubów odczują ulgę w swoich budżetach – mówi prezydent Rafał Zając.

Rada Miejska zajmie się propozycją prezydenta na najbliższej sesji – 23.02. (wtorek). Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to szczegółowe informacje na ten temat będziemy publikować na www.stargard.pl.

źródło: UM StargardKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
TRAPERY MĘSKIE

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia