Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2022-07-25 odsłon: 77        


Chcesz podróżować, zwiedzać świat, odkrywać nowe miejsca, ale zastanawiasz się, jak opłacisz rachunki, skoro będziesz na dłuższych wakacjach? Możesz połączyć pracę z wakacjami, zwłaszcza jeśli będą się odbywać za granicą. To wyjątkowe i wzbogacające doświadczenie, zarówno osobiste, jak i zawodowe. Jak to zrobić, by zarabiać i jednocześnie mieć czas na urlopowy wypoczynek? Dowiedz się więcej.  

2022-06-29 odsłon: 121        

Wybór oprawy muzycznej wesela jest jedną z najważniejszych kwestii, jakie należy rozstrzygnąć podczas ślubnych przygotowań. Dzisiejsi nowożeńcy powinni wziąć pod uwagę dwie opcje. Pierwszą z nich stanowią zespoły weselne, a drugą DJ na wesele. Popularność tego ostatniego, z roku na rok, systematycznie wzrasta. Wynika to z bardzo prostego faktu, a mianowicie wysokości jego honorarium – DJ uchodzi bowiem za rozwiązanie bardziej ekonomiczne niż zespół weselny.

  

2022-06-20 odsłon: 152        


Często podróżujesz i zastanawiasz się nad dodatkowym zabezpieczeniem w razie nieprzewidzianych zdarzeń? Dobrym rozwiązaniem może być ubezpieczenie szyb, którego nie uwzględnia standardowa polisa komunikacyjna. Dowiedz się na tym polega taka ochrona i sprawdź, dlaczego warto się na nią zdecydować.  

2022-05-16 odsłon: 191        
Każdy, kto chciałby dostać dofinansowanie na wymianę tzw. kopciucha na bardziej ekologiczne źródło ciepła, może wziąć udział w kolejnym spotkaniu informacyjnym. Wystarczy przyjść we wtorek (17.05.) o 15:30 do Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17, sala 111). Pieniądze czekają też na stargardzian planujących np. termomodernizację domów albo wymianę okien i drzwi.  

2022-05-16 odsłon: 203        
Kolejne wyróżnienie dla Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Spółka zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Towarzystw Budownictwa Społecznego za 2022 r., utrzymując tym samym pozycję z ubiegłego roku. Zestawienie przygotowali specjaliści ze Strefy Gospodarki – dodatku tematycznego do Dziennika Gazety Prawnej.   

2022-04-26 odsłon: 384        
Nikt z nas nie lubi przepłacać. Na rynku ubezpieczeń OC i AC znajduje się wiele propozycji. Jeśli chcemy oszczędzić czas i pieniądze, to powinniśmy skorzystać z porównywarki polis.  

2022-04-26 odsłon: 258        


E-deklaracje to możliwość szybkiego i wygodnego rozliczenia deklaracji podatkowej. Co może być szczególnie ważne w ostatnich dniach terminu na rozliczenie najpopularniejszych deklaracji podatkowych. Podatnicy mają czas już tylko do 2 maja 2022 roku, na przygotowanie i złożenie zeznania podatkowego PIT za rok 2021. Warto więc poznać dostępne dla podatników ułatwienia.  

2022-04-13 odsłon: 213        


Wakacje to idealny czas na urlop i odpoczynek od codziennych obowiązków. Dla wielu jest to także okazja do tego, aby zadbać o siebie i swój wygląd. Niezależnie czy w grę wchodzi polskie morze, czy ciepłe kraje - warto zaopatrzyć się w hity sezonu, które pozwolą wyglądać obłędnie w każdą pogodę. O jakich elementach garderoby nie można zapomnieć podczas pakowania swojej walizki?

  

2022-02-11 odsłon: 285        
Choć warunki atmosferyczne utrudniają roboty, niezależnie od pogody cały czas inwestycja Park&Ride posuwa się naprzód. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już tej jesieni zaparkujemy tam nasze auta, przejdziemy po nowym chodniku i przejedziemy po kolejnej ścieżce rowerowej.  

2022-02-11 odsłon: 337        
Z okazji walentynek na Dużej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury usłyszycie Państwo, najpiękniejsze standardy polskiej piosenki lat 60. i 70., ponadczasowe przeboje z repertuaru Ireny Santor, Ireny Jarockiej, Anny Jantar, Violetty Villas, Piotra Szczepanika, Andrzeja Rybińskiego, Zbigniewa Wodeckiego i in.  

2022-02-11 odsłon: 356        
Już wkrótce, a mianowicie w najbliższą niedzielę 13.02 o godz. 20.00 na deskach Stargardzkiego Centrum Kultury wystąpi Grzegorz Dolniak ze swoim najnowszym programem! W którym sprawdzicie jak żyć spokojnie i być wypoczętym człowiekiem. Grzegorz akurat nie ma pojęcia jak to zrobić, dlatego właśnie się wypowie. Z charakterystyczną sceniczną ekspresją i obserwacjami punktującymi absurdy dnia codziennego zdemaskuje przeszkody stojące na drodze do prawdziwego spokoju ducha. Zabierze Was w podróż po meandrach niełatwej sztuki relaksu, w której jak zawsze zobaczycie swoje odbicie. Wydarzenie dla osób dorosłych.  

2022-02-11 odsłon: 324        
10 lutego 1940 r. na Kresach Wschodnich trwała mroźna zima. Tego dnia życie 140 000 polskich obywateli zmieniło się na zawsze. W kilka chwil musieli spakować najpotrzebniejsze rzeczy i udać się w drogę w nieznane. W Stargardzie pamiętamy o uczestnikach tamtych tragicznych wydarzeń. Jak co roku pod pomnikiem Ofiar Sybiru i Katynia złożono kwiaty i zapalono znicze. Rocznicę pierwszych deportacji ludności cywilnej w głąb Rosji uczcili zastępcy prezydenta – Ewa Sowa i Piotr Mync oraz dyrektor Książnicy Stargardzkiej Jolanta Aniszewska.  

2022-02-09 odsłon: 338        
Przypominamy, że już wkrótce, a mianowicie w najbliższą niedzielę 13.02 o godz. 20.00 na deskach Stargardzkiego Centrum Kultury wystąpi Grzegorz Dolniak ze swoim najnowszym programem! W którym sprawdzicie jak żyć spokojnie i być wypoczętym człowiekiem. Grzegorz akurat nie ma pojęcia jak to zrobić, dlatego właśnie się wypowie. Z charakterystyczną sceniczną ekspresją i obserwacjami punktującymi absurdy dnia codziennego zdemaskuje przeszkody stojące na drodze do prawdziwego spokoju ducha. Zabierze Was w podróż po meandrach niełatwej sztuki relaksu, w której jak zawsze zobaczycie swoje odbicie.  

2022-02-09 odsłon: 340        
Pewna jest już gruntowna modernizacja kilku ulic w Kluczewie. Zupełnie nową jakość zyskają poruszający się ul. Kosmonautów, Lotników i fragmentem ul. J. Lelewela. Wszystkie drogi zostaną przebudowane, przez co staną się bezpieczniejsze We wtorek (8.02.) o 16:00 w świetlicy przy plebanii parafii pw. św. Krzyża (ul. Lotników 8) odbędzie się spotkanie w tej sprawie. Wszyscy zainteresowani tym tematem mieszkańcy mogą przyjść i wyrazić swoją opinię. Sugestie są też przyjmowane e-mailowo.  

2022-02-07 odsłon: 384        


Kiedyś o wiele łatwiej było sprzedać samochód. Zazwyczaj transakcja była sprawnie przeprowadzana na giełdzie samochodowej. Kupujący mieli ograniczony wybór, a niedługa jazda testowa, nie pozwalała wykryć wielu usterek. W dobie internetu, ogromu sprzedawanych aut, dostępności punktów serwisowych – sprzedaż okazuje się wyzwaniem. Szczególnie wtedy, gdy z samochodem dzieje się coś niepokojącego. W takiej sytuacji skorzystanie z usług skupu aut Szczecin, jest rozsądnym rozwiązaniem.  

2022-01-28 odsłon: 342        
OSiR Stargard organizuje 6 edycję Biegu dla Orkiestry. Odbędzie się on w dniu 30. Finału WOŚP, czyli 30 stycznia.  

2022-01-28 odsłon: 444        
"Zoom na Stargard - nie(ZNANY) Klejnot Pomorza" to efekt działalności grupy osób, których połączyła wspólna pasja - pasja do fotografowania. Zdjęcia wykonano m.in. w ramach działalności Pracowni Fotograficznej Stargardzkiego Centrum Kultury, która skupia osoby w różnym wieku o wspólnych zainteresowaniach. Pod koniec ubiegłego roku padł pomysł zorganizowania wystawy zdjęć, której głównym celem jest pokazanie Stargardu jako miasta pełnego zabytków o znaczącej już historii, gdzie poprzez fotografie można ukazać piękno mniej lub bardziej znanego "Klejnotu Pomorza".  

2022-01-28 odsłon: 378        
Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie dziś wstrzymuje wszystkie posty na fb.com/mdkstargard do następnego tygodnia bo mamy bardzo ważną akcję!  

2022-01-28 odsłon: 404        
Serdecznie zapraszamy Czytelników oraz Sympatyków do udziału w rodzinnych feriach z Książnicą Stargardzką (od 31 stycznia do 13 lutego 2022 r.). Proponujemy przedsięwzięcia stacjonarne, które będą odbywać się w tymczasowej siedzibie Książnicy, przy ul. Wojska Polskiego 3 (z zachowaniem reżimu sanitarnego). Zapraszamy także do udziału w inicjatywach w social mediach Książnicy (strona FB oraz strona internetowa biblioteki). W tym roku dla najmłodszych i nieco starszych udało się nam wyczarować moc atrakcji.  

2022-01-20 odsłon: 282        
8.01. (wtorek) mija 5 lat od niespodziewanej śmierci prezydenta Sławomira Pajora. Przez niemal 15 lat i 4 kadencje (2002-2017) doprowadził do historycznej odbudowy gospodarczej miasta. To jego wizji i konsekwencji w działaniach zawdzięczamy dzisiejszą wysoką jakość życia, miejsca pracy, system wsparcia dla potrzebujących mieszkańców i kierunek dalszego rozwoju Stargardu. W rocznicę śmierci przy grobie Sławomira Pajora jak zawsze pojawiła się oficjalna delegacja, członkowie rodziny, przyjaciele i współpracownicy śp. prezydenta.  

2022-01-17 odsłon: 393        
Konkurs “Inwestycja z Perspektywą”, zorganizowany przez Polską Agencję Prasową, miał na celu wyłonienie najlepszego projektu zrealizowanego ze wsparciem Funduszy Unijnych w minionym roku. Wzięło w nim udział aż 160 inwestycji z całego kraju. Ich skala i charakter były bardzo różne: od niewielkich, lokalnych działań do gigantycznych realizacji wartych setki milionów złotych. Miarą sukcesu projektu miała być ilość oddanych na niego, za pośrednictwem systemu internetowego, głosów.   

2022-01-10 odsłon: 402        
W roku 2021 dzięki współpracy, a także wielkiemu wsparciu ze strony Starostwa Stargardzkiego, Urzędu Miasta, a także gmin z terenu powiatu stargardzkiego Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie otrzymała łącznie 6 nowych radiowozów, 2 nieoznakowane, 2 oznakowane typu suw, a także 2 oznakowane segment C - typu combi. Zakup radiowozów nastąpił z połączonych środków budżetu Policji w ramach programu modernizacji Policji w systemie 50/50 i środków przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Stargardzie, Urząd Miasta Stargard. W kosztach zakupu aut partycypowały również Gmina Miasto Stargard oraz gminy Stargard, Chociwel, Dobrzany, Dolice, Kobylanka, Marianowo, Suchań.   

2022-01-03 odsłon: 256        
Relaks w parku, zabawa przy fontannie, koncert w Parku Chrobrego – już wkrótce z dostępem do szybkiego, bezpłatnego internetu. Wiosną 2022 r. w kilku miejscach w Stargardzie pojawi się miejskie wi-fi. Ułatwienie będzie dostępne dla wszystkich, bez ograniczeń.  

2022-01-03 odsłon: 305        
2022-01-03 odsłon: 263        
Na nekropolii przy ul. Spokojnej/Giżynek stale przybywa grobów. Spoczywa na niej już około 5 500 osób. Zgodnie z planami cmentarz w przyszłości będzie jeszcze większy. Trwa inwestycja w rozbudowę układu komunikacyjnego. Niedługo przybędzie tam fragment o długości 80 m zupełnie nowej alei.  

2021-12-27 odsłon: 474        


Przy pierwszych objawach grypy i przeziębienia warto na początek wypróbować znane i sprawdzone domowe sposoby. Pomogą złagodzić uciążliwe symptomy oraz zaangażują nasz organizm do jeszcze skuteczniejszej walki z infekcją. Oto trzy najpopularniejsze z nich.  

2021-12-20 odsłon: 445        


Prowadzenie działań marketingowych oznacza konieczność poniesienia konkretnych nakładów finansowych. Mniejszych, większych – to kwestia indywidualna, uzależniona od ich zakresu oraz budżetu firmy, ale każdy przedsiębiorca chciałby wiedzieć czy podejmowane inwestycje rzeczywiście są opłacalne. Właśnie dlatego, warto wiedzieć czym jest ROI i jak podnieść wartość tego wskaźnika. Best Replica Watches   

2021-12-08 odsłon: 252        
Jak co roku zimą pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z Policją i Strażą Miejską regularnie sprawdzają sytuację osób bezdomnych. Przynajmniej raz w tygodniu monitorują wszystkie znane lokalizacje, w których zazwyczaj przebywają. Oferują realną pomoc, przekują ważne informacje i sprawdzają nowe sygnały od mieszkańców. W Stargardzie osoby bez dachu nad głową mogą liczyć na naprawdę szerokie wsparcie. richard mille replica watches   

2021-12-08 odsłon: 289        
Kolejna okazja do przyjęcia bez rejestracji preparatu chroniącego przed koronawirusem. W najbliższy czwartek (9.12.) mobilny punkt szczepień pojawi się w Zespole Szkół nr 5 (ul. J. Śniadeckiego 4-6). Skorzystają z niego zarówno uczniowie, jak i wszyscy chętni mieszkańcy.   

2021-12-03 odsłon: 270        
Ośrodek Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza do udziału w eventach i wydarzeniach sportowo-rekreacyjnych, zaplanowanych na najbliższe tygodnie. Każdy, niezależnie od wieku, powinien znaleźć coś dla siebie.  

2021-11-18 odsłon: 506        
Dzisiaj w sali konferencyjnej stargardzkiej policji odbyło się uroczyste ślubowanie wstępującej w nasze szeregi nowo przyjętej policjantki. Dzisiejszy dzień był dla niej początkiem niezwykłej policyjnej misji, podczas której nawet z narażeniem życia poświęcać się będzie społeczeństwu.   

2021-11-18 odsłon: 353        
Projekt pozwala 1203 dziewczynkom z subregionu stargardzkiego (rok urodzenia 2009, 2010) skorzystać z bezpłatnych szczepień na HPV.  

2021-11-18 odsłon: 270        
Energia, doskonałe układy i dopracowane stylizacje – tak najkrócej można opisać zespół taneczny Seniority. Grupa od 5 lat działa przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Jest znana publiczności również poza Stargardem. Występuje na wielu wydarzeniach, zawsze prezentując wysoki poziom artystyczny. Swój jubileusz świętowała przy okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Były kwiaty, serdeczne życzenia i prezenty.  

2021-11-16 odsłon: 277        
22 osoby wchodzą w skład nowej Stargardzkiej Rady Sportu. W przewadze to przedstawiciele klubów i organizacji reprezentujących różne dyscypliny. SRS doradza prezydentowi, opiniuje strategie oraz projekty uchwał. Rada inicjuje także różnorodne wydarzenia w mieście.  

2021-11-16 odsłon: 288        
Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego do poniedziałku (15.11.) przyjmuje kolejne wnioski o lokale do samodzielnego remontu. To rozwiązanie, dzięki któremu osoby czekające na mieszkanie komunalne mają możliwość szybszego wynajmu. Do dyspozycji są lokale o różnej powierzchni i w różnych lokalizacjach.  

2021-11-02 odsłon: 421        
Stargardzkie Centrum Nauki FILARY otworzyło się dla zwiedzających 16 października. Jak pierwsze dwa tygodnie działalności ocenia kierownik, Ernest Warych?  

2021-10-12 odsłon: 495        
Ruszył konkurs „Stargard – pod szczęśliwą gwiazdą oczami mieszkańców – 730 lat KOLEGIATY Pomnika Historii”. Swoje fotografie tego unikatowego zabytku można przesyłać do 29.10. (piątek). Najlepsze zdjęcia znajdą się w kalendarzu miejskim na 2022 rok, a ich autorzy dostaną nagrody finansowe.  

2021-10-12 odsłon: 303        

Zwiedzanie pilotażowe Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY rozpoczęło się pod koniec września. Do dziś zwiedziło je:

  • 12 grup szkolnych (klasy z różnych szkół, w różnym wieku, w tym np. grupa dzieci z niepełnosprawnościami ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima)

  • 7 grup złożonych z osób indywidualnych, które zgłosiły się przez formularz - rodziców z dziećmi, ale nie tylko!

  • 2 grupy nauczycieli, którzy oprócz zwiedzania uczestniczyli w prelekcji na temat wykorzystywania wystawy w FILARACH w celach dydaktycznych, w wykonaniu Przemka Kuryło - wieloletniego edukatora z Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni

  • 2 grupy seniorów

  

2021-10-11 odsłon: 853        


Skoro zbliża się Halloween, to niedługo po nim będziemy mieli okazję świętować Black Friday. Wiele osób na długo przed wielkimi wyprzedażami stara się śledzić newsy technologiczne, by w ten wielki dzień móc nabyć komputery, smartfony, konsole i inne gadżety o wiele taniej niż w ciągu całego roku.  

2021-10-11 odsłon: 674        


Nierozłącznym elementem zdrowej, zbilansowanej diety odchudzającej są posiłki bogate w cenne minerały i witaminy. Odpowiednio skomponowany jadłospis, połączony z aktywnością fizyczną to klucz do skutecznego procesu odchudzania. W walce z nadprogramowymi kilogramami może nam pomóc suplementacja, dzięki której organizm będzie pracować na najwyższych obrotach. Na jakie suplementy warto więc zwrócić uwagę podczas redukcji? Podpowiadamy- żeń szeń i imbir! Jakimi właściwościami cechują się te produkty i dlaczego są polecane w kształtowaniu sylwetki?  

2021-10-09 odsłon: 846        


Jesień i zima to czas, gdy stajemy przed koniecznością odświeżenia garderoby. W sklepach pojawia się wiele nowości, a wśród nich kurtki i płaszcze. Jak się ubierać tej jesieni i zimy? Poznaj nadchodzące trendy.  

2021-09-08 odsłon: 362        

Jeszcze do 19.09. (niedziela) można wziąć udział w #ekoStargardchallenge. To bardzo proste – wystarczy zebrać grupę kilku osób, wybrać miejsce wymagające uporządkowania, posprzątać i zgarnąć eko-gadżety od Zarządu Usług Komunalnych. Formularz zgłoszenia i wszystkie szczegóły akcji można znaleźć klikając tutaj

  

2021-09-08 odsłon: 396        
Oprócz zaplanowanych, dużych i kosztownych inwestycji w Stargardzie wykonujemy też mniejsze prace w ramach bieżącego utrzymania ulic należących do miasta. Tam, gdzie to konieczne, wypełniane są ubytki. Nawierzchnia w niektórych miejscach jest wzmacniana. Remonty są zaplanowane lub wykonywane doraźnie – np. po ulewnych deszczach.  

2021-09-08 odsłon: 476        
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej udziela wsparcia wszystkim, którzy doświadczają przemocy domowej. Od wtorku (7.09.) ruszają dyżury specjalistów, którzy wysłuchają, odpowiedzą na każde pytanie i poradzą, co dalej. Po taką pomoc można przyjść do MOPSu (ul. Warszawska 9a) albo zadzwonić.  

2021-09-08 odsłon: 664        


Dobieranie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji skóry, włosów i paznokci to podstawa odpowiedniej troski o swoją urodę. Na rynku jest tak wiele różnorodnych kosmetyków, że naprawdę trudno znaleźć te najlepsze, które sprawdzą się idealnie i dadzą zadowalające efekty. Na rynku kosmetycznym regularnie pojawiają się coraz to nowe produkty, które zachwycają wyglądem opakowań i nachalnym marketingiem. Czy jednak opakowanie powinno decydować o tym, które preparaty znajdą się w naszej łazience? Dużo lepszym kryterium jest mimo wszystko jakość, która wynika bezpośrednio z naturalnego składu dobrych kosmetyków. Sprawdźmy wspólnie, jakie rodzaje kosmetyków naturalnych dostępne są na rynku i czym każdy z nich się charakteryzuje.

  

2021-08-28 odsłon: 554        
Przed nami kolejna odsłona Europejskich Dni Dziedzictwa. Muzeum Archeologiczno-Historyczne przygotowało sporo atrakcji. Będzie objazd po powiecie, spacer po Stargardzie, a także warsztaty i koncert. Początek 11.09. (sobota).  

2021-08-28 odsłon: 734        
Andrzej Poniedzielski - wieczór kabaretowy 🤣 Jest autorem ponad 200 wierszy oraz tekstów ponad 20 piosenek Elżbiety Adamiak. W 1987 ukazała się jego pierwsza płyta długogrająca (Elżbieta Adamiak i Andrzej Poniedzielski - Live, Pronit). Wraz z Arturem Andrusem tworzył wieczory kabaretowe w łódzkiej piwnicy artystycznej "Przechowalnia". 4 lipca 2002 roku, w ramach Olsztyńskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" miała premierę jego pierwsza solowa płyta "13 łatwych utworów tanecznych". W serii "Biblioteka bardów" nakładem Wydawnictwa "Twój Styl" ukazały się wiersze i teksty Andrzeja Poniedzielskiego. Tomik zilustrował jego syn Michał. 👉sobota 06.11.2021, 👉godz. 18.00, 👉Duża Scena Stargardzkiego Centrum Kultury 👉Bilety w cenie 80 zł do nabycia w kasie Kina SCK oraz online klikając👇 w link: https://www.sck.stargard.pl/event/Wieczor_Kabaretowy_Andrzej_Poniedzielski_2021_07_26_09_39#gth  

2021-08-28 odsłon: 649        
W najbliższy weekend zapraszamy wszystkich pasjonatów i amatorów przygód na niecodzienną, niesamowitą i nietuzinkową grę terenową. LARP – FUTURE CULTURE. Zaplanowane są dwa dni zabawy z dwoma scenariuszami.   

2021-08-22 odsłon: 1068        


O czym warto pamiętać przy sprowadzaniu auta z Niemiec? Poszukując motoryzacyjnej perełki na rynku wtórnym, więcej niż pewne jest, że Twoje oczy skierują się w stronę zachodnich sąsiadów. Niemiecki rynek motoryzacyjny robi wrażenie, a auta sprowadzone z Niemiec święcą w kraju nad Wisłą prawdziwe triumfy. Mamy więc ogromne szanse wyszperać wśród nich zadbane auto w bardzo dobrym stanie technicznym. Niemniej, decydując się na samochód z drugiej ręki, warto mieć oczy szeroko otwarte. Na co uważać sprowadzając auto z Niemiec?

Polak cieszył się jak kupował

  

2021-08-02 odsłon: 801        


Olejek rycynowy to naturalny produkt, który bardzo często wykorzystywany jest do pielęgnacji rzęs. Jednak, czy jego działanie jest tak skuteczne, jak się może wydawać? Czy właściwości tego naturalnego kosmetyku są w stanie zastąpić profesjonalną odżywkę? Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy warto go stosować, a także jakie ma właściwości, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem, gdzie poznasz więcej informacji na ten temat.   

2021-07-28 odsłon: 720        


Kaloryczność posiłków ma ogromne znaczenie na drodze do utrzymania organizmu w dobrej kondycji. Nie bez znaczenia pozostaje także to, że z pomocą sprawdzania tego, co się znajdzie na naszych talerzach możemy sprawić, że sylwetka stanie się bardziej smukła i atrakcyjna. Jak to jednak robić w sposób umiejętny? Podpowiadamy.   

2021-07-19 odsłon: 792        
SCK zaprasza na plenerowe seanse Kina SCK w ramach COOLturalnych Wakacji 2021. Będą również leżaki i dobra pogoda. Teatr Letni – park Bolesława Chrobrego. Wstęp wolny.   

2021-07-19 odsłon: 477        
Przez całe wakacje bilety na przejazd do Zieleniewa i Morzyczyna są tańsze. To jedna z możliwości letniego wypoczynku dla mieszkańców, którzy większość wakacji spędzają na miejscu. Ze Stargardu dojedziemy nad jezioro już za 2,80 zł – bilet normalny lub 1,40 zł – bilet ulgowy. Warto też skorzystać z biletów miesięcznych w korzystnych cenach. Posiadacze Stargardzkiej Karty Mieszkańca już za 44 zł (bilet normalny) lub 22 zł (bilet ulgowy) mogą jeździć bez ograniczeń.   

2021-07-19 odsłon: 523        
Osiedle Pyrzyckie stale się rozwija. Wzrasta liczba mieszkań i domów, wykonywane są również kolejne inwestycje drogowe. W najbliższym czasie powstanie tam nowy fragment ul. W. Pileckiego. Jezdnia i ciąg pieszo-rowerowy pojawią się na odcinku od ul. J. Twardowskiego do projektowanej drogi Bohaterów Getta Warszawskiego.  

2021-07-12 odsłon: 477        

UM w Stargardzie przypomina – wraca Stargardzki Budżet Obywatelski. Na pomysły mieszkańców UM czeka do niedzieli (18.07.). Najwygodniej zgłosić je przez internet – na www.stargard.budzet-obywatelski.org albo skorzystać z formularza w najnowszym „Stargardzkim Informatorze Samorządowym”. Do każdego projektu trzeba też dołączyć listę z podpisami stargardzian popierających zgłoszenie. W tej edycji SBO do dyspozycji mieszkańców jest 2 100 000 zł. Na każdy obszar przypada 350 000 zł, a pomysły na inwestycje muszą mieć wartość do 300 000 zł.

  

2021-06-30 odsłon: 818        


Rolety dzień noc już dawno przestały być wyłącznie ozdobą okna, a większość właścicieli domów i mieszkań reguluje ich wysokość nawet kilka razy dziennie. Taka praktyczna dekoracja jest chętnie wybierana niemal do każdego pomieszczenia, także do kuchni. Niestety, w trakcie intensywnej eksploatacji na powierzchni żaluzji gromadzą się zanieczyszczenia i tłuste plamy. Nie wiesz, jak skutecznie (i bezpiecznie) pozbyć się brudu? Już teraz sprawdź, jak czyścić rolety dzień noc.  

2021-06-30 odsłon: 908        


Urządzenie domowego home office może stanowić dla wielu nie lada wyzwanie. W grę wchodzi wiele czynników, które będą rzutować na naszej wydajności. Na jakie warto więc zwrócić uwagę, aby stworzyć przestrzeń sprzyjającą koncentracji i jednocześnie taką, która będzie funkcjonalna? Podpowiadamy.  

2021-06-23 odsłon: 966        

Odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej jeszcze więcej osób zaczęło wyjeżdżać poza granice Polski do pracy, a firmy na terenie Polski mają coraz więcej kontrahentów poza granicami kraju. Razem z potrzebą rynku rośnie też liczba ofert firm kurierskich. Jeszcze całkiem niedawno, wysyłając przesyłkę za granicę trzeba było skorzystać z jednej z dużych, międzynarodowych firm świadczących tego typu usługi, samodzielnie porównując ich oferty. Dziś, zarówno w przypadku przesyłek krajowych, jak i międzynarodowych można to zrobić dużo łatwiej, w jednym miejscu, wybierając najkorzystniejszą dla siebie opcję. Przykładem może być AleKurier.pl, dzięki któremu nadasz dowolną przesyłkę, i to bez wychodzenia z domu.  

2021-06-21 odsłon: 992        


Choć proste i niskie bryły z płaskim dachem kojarzą się ze skromną architekturą, to paradoksalnie właśnie one często przykuwają uwagę przechodniów. To projekty, które imponują regularnością formy. Harmonizują z każdym otoczeniem i adaptują się do niego idealnie, będąc tym samym jego ozdobą bez względu na to, czy jest to centrum miasta, mała miejscowość, czy przedmieścia. Pracownia ARCHON+ proponuje w tej kategorii szeroki wybór projektów. Spójrzmy na kilka wybranych propozycji.  

2021-06-12 odsłon: 1098        


Zakup lub budowa własnego domu jest wielką życiową inwestycją. Od najmłodszych lat większość z nas wychowywana jest w przekonaniu, że celem samym w sobie jest ustatkowanie się i mieszkanie w swoich czterech kątach. Opcje wynajmowania pokoju lub mieszkania najczęściej są traktowane jako scenariusze przejściowe. Trudno jest w istocie odmówić sensu staraniom o zupełne prawo własności do nieruchomości. Tylko wtedy możemy czuć się pewni co do tego, że nikt nie rozwiąże z nami umowy najmu i nie wylądujemy na bruku. Nabycie i zagospodarowanie nieruchomości związane jest najczęściej z dość sporymi kosztami. Choć wydaje się to sytuacja zarezerwowana wyłącznie dla zamożnych rodzin, wcale nie jest to zgodne z prawdą.

  

2021-06-11 odsłon: 945        


O budowie domu marzą miliony Polaków. Dla mieszkańców Stargardu i innych miejscowości w kraju kluczową barierą, która uniemożliwia realizację takiej inwestycji, są pieniądze, a raczej ich niedobór. W podobnej sytuacji z pomocą przychodzą banki, oferując możliwość pożyczenia środków na budowę domu. Jak pozyskać taki kredyt i o czym pamiętać, decydując się na jego zaciągnięcie? W poniższym artykule odpowiadamy na te pytania.  

2021-06-07 odsłon: 1354        


Grecja to malowniczy śródziemnomorski kraj, w skład którego wchodzi ponad 6000 wysp. Zaledwie około 200 z nich jest zamieszkiwanych na stałe. Już od dawna greckie wyspy stanowią jeden z preferowanych kierunków wakacyjnych wśród Polaków i podróżnych z całej Europy. Najbardziej popularną destynacją jest Kreta. Ta największa z wysp, o powierzchni 8260 kilometrów kwadratowych zwana też jest Królową Greckich Wysp. Nazwa Kreta pochodzi od słowa krateia, co znaczy silna. Każdy kto choć raz odwiedził to miejsce, uwierzy w jej słuszność – Kreta https://carter.eu/kierunki/europa/grecja/kreta zapewnia odwiedzającym moc wrażeń, wspaniałych doznań i wspomnień na całe życie.
W sezonie letnim 2021 z Polski odbywa się wiele lotów czarterowych z kilku miast, między innymi Warszawy, Poznania, Krakowa oraz z Katowic.

  

2021-05-26 odsłon: 823        


Odpowiednia temperatura otoczenia jest jednym z najważniejszych elementów ergonomii. Firma, która chce zapewnić swojemu zespołowi odpowiednie warunki do pracy musi więc zainwestować w klimatyzację. Pojawia się jednak pytanie - jaki klimatyzator biurowy wybrać?  

2021-05-25 odsłon: 890        
Uczennica stargardzkiej Szkoły Muzycznej Casio, Maria Jachura, zdobyła III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Opus 2021” w Krakowie. Marysia uczy się w klasie fortepianu pana Przemysława Wieleby. Rozpoczęła swoją przygodę z muzyką rok temu, tuż przed wybuchem pandemii Covid.  

2021-05-15 odsłon: 1515        


Podatki od nieruchomości to nałożona na obywatela przez państwo konieczność opłaty związanej z posiadaniem nieruchomości. Istnieje wiele różnych rodzajów podatków — dwa najpopularniejsze z nich to podatek dochodowy oraz VAT, z którymi każdy z nas spotyka się w codziennym życiu. Oprócz tego rząd nakłada jednak szereg innych podatków na obywateli, związanych z różnorakimi rzeczami. Jednym z takich podatków jest właśnie podatek od nieruchomości.

  

2021-04-10 odsłon: 1569        
Na terenie Stargardu policjanci drogówki przeprowadzili działania z wykorzystaniem kamer miejskiego monitoringu, podczas których kontrolowano sposób zachowania się kierujących wobec pieszych, a także samych pieszych.   

2021-04-10 odsłon: 1015        
Relacja z gali, podczas której wręczono nagrody prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów, ambasadorów i mecenasów kultury. Wszystkich laureatów można znaleźć tutaj. Wydarzenie swoimi występami uświetnili m.in. Eryka Wieleba, Arkadiusz Brykalski, Artur Słowik i Krzysztof Kuśmierek. Premiera nastąpiła w środę 7.04. o 17:00 - tutaj oraz na facebookowym profilu miasta i Stargardzkiego Centrum Kultury.  

2021-04-10 odsłon: 860        
Prezydent Rafał Zając zaproponował wojewodzie zachodniopomorskiemu, żeby jeden z Punktów Szczepień Masowych został utworzony w Stargardzkim Centrum Kultury. To wygodne rozwiązanie dla mieszkańców zarówno naszego miasta, jak i całego powiatu. Punkt w SCK może być prowadzony przez stargardzki szpital.  

2021-04-06 odsłon: 894        
Po sukcesie serialu „Skarby Książnicy Stargardzkiej”, który w 17 odcinkach przedstawił internautom najciekawsze aspekty działalności stargardzkiej biblioteki, Książnica Stargardzka rozpoczyna nową filmową inicjatywę – tym razem skierowaną do najmłodszych odbiorców. I tak, zaczynając od Wielkanocnej Niedzieli, stargardzcy bibliotekarze zapraszać będą najmłodszych stargardzian oraz dzieci z całej Polski na „Książnicowe bajkobranie” emitowane w każdą niedzielę o godzinie 19.00.   

2021-04-06 odsłon: 612        
Piotr Korzeniewski urodził się 7 grudnia 1913 w Wilnie. Tam też uczęszczał do Szkoły Podstawowej oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej, kier. stolarstwo. Pochodził z rodziny robotniczo-chłopskiej. Od najmłodszych lat zajmował się pracą w polu – jego matka prowadziła małe gospodarstwo rolne. W roku 1935, jako 22-latek został wcielony do 85. Pułku Strzelców Wileńskich pod dowództwem ppłk. dypl. piech. Stanisława Lityńskiego.   

2021-04-06 odsłon: 557        
Dla policjantów okres świąt to zawsze czas intensywnej pracy, szczególnie w aspekcie zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. Mundurowi kontrolowali prędkość, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów.   

2021-03-16 odsłon: 662        
Nieco ponad dwa tygodnie zostały na składanie wniosków o przyznanie medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Jest na to czas do końca marca (31.03., środa). Dokumenty są przyjmowane w Urzędzie Stanu Cywilnego, Rynek Staromiejski 1, pokój nr 5.  

2021-03-16 odsłon: 562        
Masz 60 lub więcej lat, mnóstwo energii i ciekawe pomysły na aktywizację seniorów? Zgłoś się do 14. edycji konkursu „Seniorzy w akcji”. Formularze można wysyłać do 22.03. (poniedziałek). Nie trzeba pisać skomplikowanych projektów – wystarczy pomysł i chęć do działania.   

2021-02-25 odsłon: 1113        
RAZEM UCZCIMY PAMIĘĆ ARTYSTKI W 1. ROCZNICĘ JEJ NIEOBECNOŚCI POŚRÓD NAS Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie zaprasza do wzięcia udziału w poniższych inicjatywach.   

2021-02-25 odsłon: 550        
Prędkość jest nadal głównym czynnikiem mającym wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Wraz ze wzrostem prędkości wzrasta ofiarochłonność wypadków. Każdego dnia policjanci stargardzkiej drogówki, w tym grupy SPEED „walczą” na drodze z niebezpiecznymi zachowaniami kierowców rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego, których nie opuszcza brawura i brak wyobraźni na drodze. Podczas wczorajszych działań funkcjonariusze zatrzymali 26 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną przepisami prędkość.  

2021-02-25 odsłon: 1520        


Nadszedł czas na rozliczenie podatkowe. Tak, jak każdego roku, podatnicy muszą rozliczyć swoje pit-y, co budzi wiele wątpliwości. Czym właściwie jest PIT-37, kto musi go wypełnić i jakie terminy obowiązują podatnika? Jak rozliczyć PIT-37?

  

2021-02-17 odsłon: 1594        
Dzielnicowi Rewiru I Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie po raz kolejny przeprowadzili działania na terenie miasta mające na celu zapewnienie ładu i porządku publicznego na terenach osiedli, a także w rejonie sklepów . Funkcjonariusze kontrolowali również miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne potrzebujące pomocy.  

2021-02-17 odsłon: 530        
Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii cały czas się rozwija. Kolejne przedsiębiorstwa decydują się otwierać tam swoje siedziby. Przy ul. Krzemowej nowe centrum uruchomił właśnie TR-AK Logistics. Firma oferuje szerokie usługi logistyczne.  

2021-02-17 odsłon: 417        
Od początku pandemii koronawirusa miasto zrealizowało wiele form pomocy dla stargardzkiego biznesu. Czas na kolejną. – Zwolnienie z opłaty za tzw. koncesję na sprzedaż alkoholu to nasz następny pomysł na wsparcie, którego chcemy udzielić lokalnym przedsiębiorcom. W czasie kiedy gastronomia oferuje tylko posiłki na wynos, wciąż nie może czerpać zysków z napojów z procentami. Podobnie jest z dyskotekami i pubami – mówi prezydent Rafał Zając.Replica Watches   

2021-02-17 odsłon: 1135        


OC to ubezpieczenie, które zgodnie z przepisami jest obowiązkowe i musi być wykupione przez każdego właściciela zarejestrowanego pojazdu mechanicznego. W tym tekście przyjrzymy się elementom, które wpływają na koszt ubezpieczenia.   

2021-02-11 odsłon: 1005        


Brak wystarczających środków do życia i na sfinansowanie niezbędnych wydatków to niestety częsty problem wielu Polaków, również tych mieszkających w Starogardzie. Jeśli sytuacja finansowa nie jest zbyt ciekawa lub pojawia się konieczność wykonania nagłych zakupów, warto rozważyć pożyczenie pieniędzy. Pojawia się jednak pytanie, skąd je wziąć i gdzie pożyczyć w Starogardzie? Odpowiedź na nie znajdziesz w poniższym artykule.  

2021-02-08 odsłon: 516        
Trwa przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do pierwszej klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia. To pierwsza i jedyna w Stargardzie szkoła podstawowa o profilu muzycznym. Nabór potrwa do 5.03. (piątek). Do rekrutacji mogą przystąpić dzieci w wieku 6 i 7 lat.  

2021-02-08 odsłon: 492        
Kolejne mieszkania do samodzielnego remontu czekają na najemców. Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przyjmuje wnioski od 8.02. (poniedziałek) do 22.02. (poniedziałek). Pierwszeństwo mają osoby znajdujące się na liście uprawnionych do przydziału lokalu zamiennego. Koszty remontu zaczynają się już od ok. 13 000 zł.  

2021-02-04 odsłon: 462        
W Stargardzie mamy 16 urządzeń działających w ramach Publicznej Sieci Defibrylatorów Zewnętrznych i 7 w autobusach MPK. Są zlokalizowane w różnych częściach miasta i dostępne dla wszystkich. Kilkanaście kolejnych AED jest też w różnych instytucjach i firmach prywatnych. Warto wiedzieć, gdzie znajduje się najbliższy.   

2021-02-04 odsłon: 429        
Przed nami czas składania rocznych zeznań podatkowych i możliwość przekazania podatkowego odpisu 1 proc. dla organizacji pozarządowych, widniejących na liście podmiotów uprawnionych do tej formy wsparcia. Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska przypomina, że za nami bardzo ciężki rok- także dla organizacji pozarządowych na terenie powiatu, które ucierpiały równie mocno z powodu pandemii COVID- 19. Jest zatem możliwość ich wsparcia w ramach odpisu podatkowego, przy okazji składania zeznań PIT za 2020 rok.  

2021-02-04 odsłon: 406        
125 000 zł zebraliśmy w naszym mieście na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – według szacunków na wtorkowy (2.02.) poranek. Stargardzianie jak zawsze pokazali, że mają wielkie serca. Mimo szczególnej – w dużej mierze wirtualnej – odsłony akcji, mieszkańcy chętnie wrzucali pieniądze do puszek i licytowali ciekawe fanty.  

2021-02-04 odsłon: 855        
Ciekawa propozycja Książnicy Stargardzkiej. Od poniedziałku (1.02.) czytelnicy mogą odbierać miesięczne kody do wirtualnej biblioteki LEGIMI. Czeka tam ponad 60 000 e-booków i audiobooków – wśród nich nowości wydawnicze, bestsellery, kryminały, literaturę SF, powieści obyczajowe, romanse, literatura dziecięca i młodzieżowa, a także literatura faktu, reportaże i poradniki.  

2021-01-19 odsłon: 471        
18.01. (poniedziałek) minęły 4 lata od śmierci śp. Sławomira Pajora, który był włodarzem Stargardu przez blisko 15 lat. W tym czasie doprowadził do historycznej odbudowy gospodarczej miasta. Swoją pracą i podejmowanymi działaniami w istotny sposób przyczynił się do poprawy warunków życia mieszkańców – w szczególności w zakresie zwiększenia liczby miejsc pracy oraz opieki nad osobami wymagającymi pomocy.  

2021-01-19 odsłon: 1025        
Prace glazurnicze, malarskie, montaż lamp i wentylacji – jak co miesiąc sprawdzamy postępy remontu pływalni AquaStar. Już w połowie tego roku mieszkańcy skorzystają ze wszystkich atrakcji odnowionego obiektu przy ul. Szczecińskiej 35. Będzie basen, jacuzzi, sauny, duża siłownia i sale do fitnessu. Na tę inwestycję z niecierpliwością czeka wielu stargardzian.  

2021-01-19 odsłon: 409        
Okres zimowy to trudny czas zarówno dla kierujących, jak i pieszych – Uważajmy wzajemnie na siebie !!! Zimowa aura z pewnością nie ułatwia poruszania się po drogach. Coraz trudniejsze warunki atmosferyczne w sposób szczególny dotyczą zarówno kierowców, jak również niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy są bardzo narażeni na wypadki. Wielu zdarzeń można było by uniknąć. Pamiętajmy, że wszystko zależy od naszego zachowania, zarówno kierowców, a także pieszych.  

2021-01-19 odsłon: 496        

Szanowni Mieszkańcy,

jak co roku zapraszamy Państwa do wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gadżety, rękodzieło, produkty lokalne, ale także wszelkiego rodzaju usługi, które zechcą Państwo ofiarować, zostaną wystawione na licytacjach internetowych oraz na aukcji "żywej" podczas 29. Finału WOŚP.

  

2021-01-19 odsłon: 450        
Dzięki dobrej współpracy stargardzkiej Policji z Prezydentem Miasta Panem Rafałem Zającem oraz Radą Miejską stargardzcy policjanci otrzymali 3 nowe radiowozy, na których zakup Gmina Miasto Stargard przekazała środki w kwocie 215.000 złotych. Pozostała kwota pochodziła z budżetu Policji.  

2021-01-19 odsłon: 997        
W obliczu niezwykle trudnej sytuacji epidemiologicznego zagrożenia, Książnica Stargardzka po raz pierwszy w swojej długoletniej historii postanowiła udostępnić swoim czytelnikom zbiory, z których do tej pory można było korzystać jedynie na miejscu – w Czytelni Głównej i Informatorium.   

2020-12-17 odsłon: 1490        


Przy ubezpieczeniu nieruchomości w stanie deweloperskim obowiązują nieco odmienne zasady niż przy ubezpieczeniu lokalu zamieszkanego, co wynika ze specyfiki takiego mieszkania. Zakup stosownej polisy to jeden ze sposobów na zabezpieczenie inwestycji.  

2020-12-04 odsłon: 721        
Zapewnienie szeroko dostępnego poradnictwa prawnego należy do obowiązków powiatu, zgodnie z przepisami ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji, w formie zadania zleconego z zakresu administracji rządowej. Po ogłoszeniu otwartego konkursu, ogółem wpłynęło pięć ofert, zgłoszonych przez organizacje pozarządowe, świadczące usługi w zakresie poradnictwa prawnego i edukacji obywatelskiej,  

2020-12-04 odsłon: 470        
Choć jesień w tym roku jest łagodna, już od początku listopada pługopiaskarki i pojazdy do oczyszczania chodników są w pełnej gotowości do pracy. W każdej chwili sprzęt może wyjechać na ulice. W razie opadów śniegu i oblodzenia dbamy też o ścieżki w parkach.  

2020-12-04 odsłon: 679        
Kino Stargardzkiego Centrum Kultury to miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców w różnym wieku. Niestety w związku z pandemią koronawirusa zostało zamknięte. Ulubione kino można jednak wesprzeć w tym trudnym czasie. Wystarczy kupić bilety do wykorzystania na później i np. sprezentować je na zbliżające się Mikołajki.  

2020-12-04 odsłon: 515        
22 505 11 11 – to numer ogólnopolskiej infolinii pomocy dla osób w wieku 70 i więcej lat. Seniorzy mogą zgłaszać potrzebę np. zrobienia zakupów albo opłacenia rachunków. Podczas pandemii koronawirusa najbezpieczniej, by osoby starsze zostały w domach. W załatwieniu codziennych spraw pomagają pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz wolontariusze.   

2020-11-27 odsłon: 1333        


Planowanie nowoczesnego domu to pojęcie dość szerokie, ale w wielu przypadkach można odnaleźć sporo punktów wspólnych w gotowych projektach domów. Jakie to elementy? Przede wszystkim open space, wyjście na taras oraz – jeśli to tylko możliwe – garaż w bryle budynku. Wciąż modne są też skosy, jednak do najodważniejszych domów należą obecnie te z płaskim dachem. O jedno piętro mniej.  

2020-11-26 odsłon: 1537        


Hulajnogi elektryczne robią furorę w miastach, gdzie każdy może je wypożyczyć. Są również doskonałym rozwiązaniem na prezent dla bliskiej osoby, co ważne niekoniecznie dziecka. To sposób na przemieszczanie się omijając korki i godziny szczytu. To także forma relaksu i spędzania wolnego czasu poza domem. Sprawdź najlepsze hulajnogi elektryczne na rynku i wybierz jedną dla siebie!

  


 
KLAPKI damskie koturny

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia