Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".




Kalendarium imprez
Wiadomości




2022-07-25 odsłon: 586        
Jak łączyć pracę z wakacjami?


Chcesz podróżować, zwiedzać świat, odkrywać nowe miejsca, ale zastanawiasz się, jak opłacisz rachunki, skoro będziesz na dłuższych wakacjach? Możesz połączyć pracę z wakacjami, zwłaszcza jeśli będą się odbywać za granicą. To wyjątkowe i wzbogacające doświadczenie, zarówno osobiste, jak i zawodowe. Jak to zrobić, by zarabiać i jednocześnie mieć czas na urlopowy wypoczynek? Dowiedz się więcej.

Podróże służbowe i wakacje



Jedną z najłatwiejszych opcji połączenia pracy i wakacji są podróże służbowe. Twój pracodawca prawdopodobnie zapłacił korporacyjną stawkę za noc w hotelu, która prawie zawsze jest tańsza niż normalna cena. Dzięki temu nocleg i często też wyżywienie masz już z głowy. Jeśli nie masz napiętego harmonogramu pracy, możesz uwzględnić elementy urlopowe podczas podróży służbowej, zawsze, gdy tylko jest to możliwe. Na przykład możesz udać się na kolację do popularnej lokalnej restauracji, zrobić poranny jogging po okolicznych parkach lub późnym popołudniem wybrać się na wycieczkę do zabytkowych części miasta. Nawet kilka godzin przyjemnej aktywności dziennie może sprawić, że poczujesz się jak na wakacjach.



Elastyczność łączenia obowiązków zawodowych z wypoczynkiem zapewnia też praca zdalna. Jeśli nie masz wideokonferencji ani innych połączeń w godzinach pracy, zawsze możesz po prostu wykorzystać dzień na zwiedzanie atrakcji danego miejsca, a popracować wieczorem. Pamiętaj, że niezależnie od tego, jak masz zamiar połączyć pracę z wakacjami, wykup dodatkowe ubezpieczenie podróżne online z rankomat.pl. Zyskasz przede wszystkim zabezpieczenia na wypadek nieszczęśliwych wypadków lub opóźnienia lotu powrotnego do domu.



Nie tylko workation, czyli wakacje po pracy



Łączenie obowiązków zawodowych z wypoczynkiem nazywane jest słowem „workation” (ang. work – praca oraz vacation – wakacje). Możesz więc wyjechać za granicę, nad morze, w góry lub nad jezioro i tam po pracy poświęcić czas na relaks. Z workation chętnie korzystają freelancerzy, osoby, które prowadzą własną działalność oraz pracownicy etatowi, których pracodawcy wyrazili zgodę na pracę zdalną. Więcej o takiej formie łączenia pracy z wypoczynkiem przeczytasz tutaj: https://rankomat.pl/turystyka/workation.



A co mają zrobić młode osoby, które nie pracują, a chciałyby zarobić i jednocześnie wypocząć? Między czerwcem a wrześniem studenci i uczniowie mają kilka możliwości zatrudnienia w kurortach wypoczynkowych. Wiele obcych krajów chętnie przyjmuje zagranicznych pracowników. Najwięcej ofert pracy wakacyjnej oferują:




  • hotele;

  • hostele;

  • restauracje;

  • kawiarnie;

  • gospodarstwa agroturystyczne;

  • parki rozrywki.



Praca wakacyjna to doskonała opcja dla tych, którzy chcą podróżować, ale nie mają dużych zasobów finansowych. Zawsze po pracy i w wolne dni możesz zwiedzać atrakcje miejsca lub okolic. Zyskasz możliwość życia w miejscach historycznych, z muzeami, zamkami i średniowiecznymi miastami i pięknymi krajobrazami. Taka praca wakacyjna to też okazja do poznania nowych kultur i zwyczajów.



Możliwości łączenia obowiązków zawodowych z wakacjami jest wiele i na pewno warto z nich korzystać.




źródło: Artykuł sponsorowany







Komentarze do artykułu



Pisz jako zalogowany internauta!


 

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia