Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2021-05-26 odsłon: 760        
Jakie są rodzaje klimatyzatorów biurowych?


Odpowiednia temperatura otoczenia jest jednym z najważniejszych elementów ergonomii. Firma, która chce zapewnić swojemu zespołowi odpowiednie warunki do pracy musi więc zainwestować w klimatyzację. Pojawia się jednak pytanie - jaki klimatyzator biurowy wybrać?

Rodzaje klimatyzatorów biurowych - jaki będzie najlepszy?Na rynku znajdziemy wiele typów klimatyzatorów biurowych. Każdy z nich jest dostosowany do innych potrzeb i cechuje się inną specyfikacją. Do najpopularniejszych klimatyzatorów biurowych można zaliczyć: Patek Philippe Replica

    1. Klimatyzatory split
    2. Klimatyzatory multisplit
    3. Klimatyzatory przenośne

Chcąc podjąć najlepszy wybór, należy szczegółowo przeanalizować swoje potrzeby. Warto ustalić priorytety - czy najważniejsza jest dla nas cena, estetyka, a może funkcjonalność?Klimatyzatory typu split - ścienne, kanałowe, kasetonoweKlimatyzatory split są jednymi z najczęściej używanych urządzeń w przestrzeniach biurowych. Wynika to przede wszystkim z ich cichego trybu pracy, a także wysokiej skuteczności. Ostatnimi czasy również estetyka klimatyzatorów split uległa poprawie.Klimatyzatory typu split działają dzięki zestawieniu ze sobą dwóch jednostek - wewnętrznej i zewnętrznej. System jest dyskretny i funkcjonalny. Zachęcająca jest również jego cena.Jedynym mankamentem tego rodzaju klimatyzatorów jest to, że do każdej jednostki wewnętrznej musi być przypisana jednostka zewnętrzna. Może na tym nieco ucierpieć estetyka budynku.Klimatyzatory multisplit - kompleksowość i wysoka estetykaAlternatywą dla opisanych wyżej klimatyzatorów typu split, jest multisplit. Cechują go praktycznie wszystkie te same funkcjonalności - z jedną różnicą. Klimatyzator multisplit opiera się bowiem na jednej, scentralizowanej jednostce zewnętrznej, która obsługuje wszystkie jednostki wewnętrzne.Pojedyncze urządzenie jest natomiast dużo łatwiej wkomponować w estetykę elewacji budynku. Cena klimatyzatora multisplit jest jednak nieco wyższa.Przenośne klimatyzatory do biura - czy warto je stosować?Klimatyzacja przenośna działa na nieco innej zasadzie niż dwa rodzaje opisane wyżej. Te nie wymagają bowiem montażu. W związku z tym znacznie maleją ich koszty. Co więcej - mobilność sprawia, że możemy przenieść urządzenie w miejsce, gdzie jest ono najbardziej potrzebne.Klimatyzatory przenośne są jednak dość głośne i raczej nie sprawdzą się przy niewielkich metrażach. Mogą bowiem nieco ograniczyć przestrzeń, która w małej przestrzeni jest bardzo ważna.Dlaczego warto zainwestować w klimatyzator biurowy?Klimatyzator biurowy jest koniecznością - z wielu powodów. Najważniejsza jest ergonomia. Jeśli bowiem pracodawca nie zadba o odpowiednie warunki pracy, nie może liczyć na wydajność zespołu. Z tego powodu spada efektywność i siła przerobowa całej firmy.Działanie klimatyzatora obejmuje także równoważenie wilgotności w pomieszczeniu. Znika więc problem uporczywej pleśni, która nie dość, że wygląda nieestetycznie, to ma destruktywny wpływ na zdrowie osób przebywających w pomieszczeniu przez długi okres czasu.
Artykuł sponsorowany.

Komentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
KLAPKI damskie koturny

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia