Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2021-02-25 odsłon: 1426        
PIT-37 - jak i kiedy rozliczyć?


Nadszedł czas na rozliczenie podatkowe. Tak, jak każdego roku, podatnicy muszą rozliczyć swoje pit-y, co budzi wiele wątpliwości. Czym właściwie jest PIT-37, kto musi go wypełnić i jakie terminy obowiązują podatnika? Jak rozliczyć PIT-37?


Czym jest pit 37?


Best Replica Watches PIT-37 jest rozliczeniem rocznych zarobków, które podatnik uzyskuje od płatnika w ciągu roku. Chodzi o to, że każdy pracownik zatrudniony w danej firmie otrzymuje jakąś sumę wynagrodzenia netto. Pracodawca ma obowiązek opłacenia zaliczki na podatek dochodowy, ubezpieczenie zdrowotne czy ubezpieczenie ZUS. Kwota tych opłat to różnica między kwotą netto, a kwotą brutto.


Kto powinien wypełnić pit 37 za rok 2020?


PIT-37 jest formularzem koniecznym do wypełnienia przez podatnika, który osiągnął dochód przy pośrednictwie płatnika, a źródło dochodu znajduje się w Polsce. Pracownik może otrzymać wynagrodzenie wynikające np. ze stosunku pracy, stosunku służbowego czy pracy nakładczej. Wynagrodzenie może wynikać także ze stypendiów naukowych, umowy zlecenia, kontraktów, praw majątkowych czy świadczeń z Funduszu Pracy i Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Warto podkreślić, że nawet, jeżeli podatnik uzyskał dochody, które kwalifikują się do złożenia PIT-37, konieczne jest spełnienie także innych warunków, między innymi tego, że podatnik nie trudnił się prowadzeniem pozarolniczej działalności gospodarczej. Jeżeli małżonek również składa PIT-37, deklarację można złożyć wspólnie.


PIT-37 nie jest skierowany dla osób, którzy uzyskują przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej. PIT-37 nie składają także wspólnicy spółki jawnej, partnerskiej lub cywilnej. Kolejną sytuacją, w której nie składa się deklaracji PIT-37 jest tzw. zerowy PIT, który obowiązuje osoby młode do 26 roku życia.Rozliczenie PIT-37 online: jak to zrobić?


Zdecydowanie najszybszym i najłatwiejszym sposobem na szybkie rozliczenie PIT-37 jest program do pit online, udostępniany przez serwis podatnik.info. Dzięki skorzystaniu z możliwości rozliczenia deklaracji przez Internet, ryzyko popełnienia błędu jest znacznie mniejsze. Aplikacja na podstawie wprowadzonych podstawowych danych, sama oblicza podatek. Do skorzystania z aplikacja nie jest potrzebna żadna wiedza, każdy jest w stanie poradzić sobie z nią doskonale. Wypełnienie formularza PIT-37 przez aplikację jest szybkie i bezproblemowe. Program jest zupełnie bezpłatny i dostępny dla każdego. Po zakończonym wypełnieniu deklaracji pit 37 online, możesz wysłać ją do Urzędu Skarbowego za pomocą jednego kliknięcia z gwarancją, że dokument zostanie dostarczony. Dla pewności otrzymujesz UPO, które najlepiej jest wydrukować i przechowywać przez okres 5 lat. Program dostępny jest pod adresem: https://www.podatnik.info/program-do-pit/pit-37.PIT 37 za 2020: do kiedy należy go rozliczyć?


Aby rozliczenie PIT-37 było możliwe, konieczne jest posiadanie PIT-11 wydanego przez płatnika. W PIT-11 znajdują się wszystkie dane, na podstawie których wypełnia się deklarację PIT-37. Do końca lutego 2021 każdy płatnik ma obowiązek przekazać pracownikowi PIT-11. Od roku 2020 płatnik ma obowiązek przesłać PIT-11 podatnika do Urzędu Skarbowego w formie elektronicznej do końca stycznia 2021 roku. Należy pamiętać, że nawet, jeżeli płatnik nie dotrzyma obowiązku przesłania PIT-11 podatnikowi, na podatniku wciąż ciąży obowiązek terminowego złożenia deklaracji PIT-37 do Urzędu Skarbowego. Podatnik na złożenie deklaracji ma czas do 30 kwietnia 2021 roku. Im wcześniej, tym oczywiście lepiej, szczególnie, jeżeli mamy nadpłatę podatku i oczekujemy na szybki zwrot.Art. sponsorowany

źródło: Art. sponsorowanyKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
TRZEWICZEK DZIECIĘCY

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia